Konflikt na Ukrajině si vyžádal už přes 100 tisíc mrtvých. Putin doplní ztráty z řad fotbalových hooligans

Přidat na Seznam.cz

Ve válce na Ukrajině jsou ztráty na životech extrémně vysoké pro obě strany. Na ruské straně přišlo o život téměř 100 000 vojáků. Vysoký je i počet ukrajinských civilistů včetně dětí, kteří zaplatili životem za ruskou agresi.

Podle vyjádření prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského, čelí Rusko „extrémně velkým ztrátám“, může se jednat až o 100 000 vojáků. Na ukrajinské straně se jedná podle dostupných informací o 13 000 mrtvých vojáků, což nelze ověřit. Navzdory velkému počtu obětí se Putin stále snaží o postup a plánuje novou vlnou útoků, píše deník The Sun. Odborníci varují, že Putin by mohl v příštích dnech zahájit novou vlnu raketových útoků po celé Ukrajině, které budou zaměřeny na schopnost země vyrábět v zimě elektřinu.

„Navzdory extrémně velkým ruským ztrátám se okupanti stále snaží postupovat v Doněcké oblasti, získat oporu v Luhanské oblasti, pohybovat se v Charkovské oblasti, plánují něco na jihu.“ prohlásil Zelenskyj.

Doplnění ztrát ruské armády z řad hooligans

Deník Daily Mail informuje, že Putin bude doplňovat ztráty z řad fotbalových hooligans. Očekává se, že kdysi fotbaloví chuligáni, zaplní vzniklou početní mezeru v armádě a jsou připraveni bránit svou vlast.

Záběry na videu níže ukazují fanoušky fotbalu, jak pochodují a podstupují válečný výcvik, když se připravují na boj na východě Ukrajiny. Mají na tvářích masky s lebkou a střílejí z pušek na cvičné střelnici. Zprávy naznačují, že pocházejí z Tuly, kde hraje FC Tula Arsenal. Identita údajných chuligánů nebyla uvedena.

Zdroj: TheSun, Daily Mail, KyivIndependent, BBC, redakce