Karel Havlíček přirovnal Petra Fialu k sedlákovi a Českou republiku k hořící stáji. Premiér má prý jiné priority než Česko

Přidat na Seznam.cz

Premiér Petr Fiala se na svém Twitteru pochlubil návštěvou Kazachstánu. Cílem cesty bylo prohloubení obchodních vztahů a navázání další spolupráce, především v energetice a dopravě. Karel Havlíček z opozičního hnutí ANO si samozřejmě našel důvod, proč si do premiéra rýpnout.

„Jednání s prezidentem Tokajevem i premiérem Smajlovem byla intenzivní a přátelská,“ napsal premiér Fiala, který je toho názoru, že se otevírají další možnosti pro prohloubení vztahů mezi Českem a Kazachstánem.

Návštěva je prý impulsem k tomu, aby se více dařilo českým firmám, které působí v Kazachstánu. Těch je podle premiéra zhruba třicet. Svou návštěvu Kazachstánu zakončil premiér návštěvou komplexu ALŽÍR, kde byl největší pracovní tábor v Sovětském svazu. Byly tam také vězněny dvě Češky.

Havlíčkova metafora

Do premiéra se okamžitě pustil Karel Havlíček a to rovnou na dvou frontách. Nejdříve zaútočil v televizním vysílání. „Dle mého názoru má premiér v současné době jiné priority. Nefunguje mu vláda, rozkládá se mu hospodářství. Připomíná mi to sedláka, kterému hoří stáj a on vyráží do města nakoupit sedla,“ rýpnul si Havlíček.

Podotknul však, že je dobře, že vláda podniká kroky pro to, aby se dařilo českým podnikatelům v zahraničí ještě lépe. „Neměla by ale zapomínat na to, co se děje doma,“ dodal Havlíček a znovu tak naznačil, že i když premiér a jeho vláda podnikají dobré kroky, tak by se měli více zaměřit na domácí hospodářskou situaci, než na zahraniční mise.

Zdroje: Petr Fiala, Karel Havlíček, redakce