Kanadský sériový vrah, který zabil nejméně 6 žen, byl zabit spoluvězněm

Přidat na Seznam.cz

Kanada Robert Pickton byl ve vězení od roku 2007, kdy byl odsouzen za vraždu nejméně šesti žen. Před čtrnácti dny ho napadl spoluvězeň a Pickton útok nepřežil.

Dle deníku NTV zemřel kanadský sériový vrah Robert Pickton dva týdny po útoku spoluvězně. Ve dnech, které předcházely jeho smrti, byl v umělém spánku a na umělém dýchání. Pickton (74 let) zemřel v pátek v nemocnici v Quebecu na následky zranění. Policejní mluvčí Hugues Beaulieu uvedl, že za útok na Picktona je ve vazbě 51letý vězeň. Kanadská vězeňská služba uvedla, že útok v současné době vyšetřuje.

Pickton byl v roce 2007 odsouzen na doživotí za vraždu šesti žen. Byl také podezřelý z vraždy mnoha dalších žen. Pickton se jednou vyšetřovateli pochlubil, že zabil celkem 49 žen.

Jeho oběti byly zabity v letech 1997 až 2001. Ostatky některých žen byly nalezeny na Picktonově pozemku v hrozném stavu. Vancouverská policie byla tehdy kritizována za to, že zmizení žen nebrala vážně, protože mnohé z nich byly prostitutky, narkomanky nebo domorodé obyvatelky. Pickton byl zatčen v roce 2002.

Proces s bývalým chovatelem prasat v roce 2007 byl jedním z největších procesů sériových vražd v historii kanadského soudnictví, píše deník Spiegel. Během prohlídky jeho farmy v provincii Britská Kolumbie našli vyšetřovatelé stopy DNA a ostatky 33 pohřešovaných žen, včetně dvou useknutých a rozřezaných hlav v mrazáku, stejně jako lidské kosti a další části těl.

Vyšetřování zmizení desítek žen trvalo několik let. Během soudního procesu svědek obžaloby uvedl, že mu Pickton vyprávěl, jak své oběti škrtil a jejich ostatky krmil svá prasata. Hygienici během vyšetřování vydali varování před zkaženým masem pro sousedy, kteří si mohli koupit vepřové maso z Picktonovy farmy. Obávali se, že maso může obsahovat lidské ostatky.

Zdroj: NTV, Spiegel