Kamera zachytila pád vrtulníku Národní gardy v USA: Na místě jsou dva mrtví

Přidat na Seznam.cz

USADva lidé zahynuli ve středu odpoledne při havárii vojenského vrtulníku Black Hawk poblíž dálnice v jižním americkém státě Alabama, který začal hořet. Oznámily to místní úřady, které doplnily, že v blízkosti jsou obydlené domy a lidem bylo doporučeno neopouštět své domovy.

Vrtulník patřil Národní gardě státu Tennessee a byl na cvičném letu, když se kolem třetí hodiny odpoledne místního času zřítil poblíž města Huntsville, uvedla Národní garda ve svém oficiálním prohlášení, jejíž slova cituje web NPR.

,,Jsme hluboce zarmouceni ztrátou dvou příslušníků Národní gardy státu Tennessee. Naše modlitby jsou s jejich rodinami, které prožívají tuto obrovskou tragédii,“ napsal v prohlášení brigádní generál Warner Ross, velitel této jednotky Národní gardy, jak uvádí deník Daily Beast.

Při této tragické události nebyli zraněni žádní další policisté ani civilisté, dodal brigádní generál Ross. Vrtulník Black Hawk se zřítil u dálnice 53 v Alabamě. Nehoda způsobila velké dopravní zpoždění, které by mělo trvat až do čtvrtečního večera. Z místa nehody stoupal k nebi hustý černý dým.

Obyvatelům bylo doporučeno neopouštět své domy. Zda se jedná jen o souhru nešťastných náhod nebo záměrný útok nyní vyšetřují úřady.

Zdroje: NPR, Daily Beast