K Wagnerovcům u Bachmutu se připojili profesionální ruští vojáci. V ulicích zuří drsné a chaotické boje, Rusové postupují vpřed

Přidat na Seznam.cz

Státní pohraniční služba Ukrajiny uvádí, že ruské útočné jednotky operující v městě Bachmut v Doněcké oblasti se nyní skládají spíše z členů profesionální armády. V centru města prý probíhají tvrdé a prudké boje. Rusové navíc používají novou taktiku, díky které se jim daří mírně postupovat.

„Bitva o Bachmut trvá už téměř devět měsíců. Navzdory značným ztrátám ruské síly pokračují v útocích a pomalu postupují vpřed,“ informují pohraničníci, jejichž vojáci v současné době pokračují v obraně Bachmutu. Rusům se však daří mírně postupovat.

Boje se nyní přesunuly do centrální části města. Jsou to střety v husté městské zástavbě a probíhají na minimální vzdálenost. Někdy Rusy a ukrajinské obránce dělí jen několik metrů, což ztěžuje udržení obrany.

Nová taktika

V minulosti Wagnerovci operovali tak, že prostě posílali svoje vězeňské rekruty do mlýnku na maso ve snaze získat ukrajinské pozice, nebo aspoň odhalit jejich polohu. Nyní se však útočné skupiny skládají z vycvičených a efektivnějších profesionálních vojáků a proto dochází k uplatňování opatrnějších a rafinovanějších průzkumných metod. Rusové používají i velké množství dronů.

Skupina vojáků (5 až 10) se vydá napřed, aby provedli průzkum. Zahájí útok s cílem vyprovokovat obranné síly Ukrajiny k útoku a na základě ukrajinské palby pak vypočítají pozice obránců, uvádí Ukrainska Pravda.

Mohou se plížit tři dny, pak zahájí chaotické a prudké útoky, vyprovokují ukrajinskou palbu. Poté se útočná skupina stáhne a pokusí se obklíčit ukrajinské pozice.

Nábojů mají dost

Pohraničníci také poznamenali, že na ruské straně nezaznamenali žádný nedostatek munice, o kterém Wagnerova skupina informovala už dříve. Místo toho pozorují změny v personálním obsazení ruských sil, kdy trestance nahradili profesionální vojáci.

Zdroje: Státní pohraniční služba Ukrajiny, Ukrainska Pravda, redakce