„Jsme tady“. Ve Varšavě a Krakově se na různých místech objevují nálepky Wagnerovců, které vyzývají k nástupu ke zločinecké skupině

Přidat na Seznam.cz

V Krakově a Varšavě se začaly objevovat samolepky s logem skupiny Wagner. Policie potvrdila identifikaci až deseti propagačních materiálů žoldáků Jevgenije Prigožina v malopolské metropoli. Na sociálních sítích kolují fotografie a záběry, na nichž je vidět slogan „Jsme tady“.

Skupina Wagner dosud prováděla provokativní akce na polsko-běloruské hranici. Nyní se blíže neurčení pachatelé snaží propagovat skupinu Jevgenije Prigožina uvnitř Polska, uvádí deník Natemat a deník TVN24.

O případu informoval krakovský radní a bývalý místopředseda městské rady Lukasz Wantuch. „Velmi zvláštní a záhadný případ. V Krakově se objevily plakáty inzerující nábor do skupiny Wagner. Je to nějaká provokace,“ napsal.

Představitel místní samosprávy sdílel fotografii, na níž je zobrazeno logo skupiny Wagner s nápisem „Jsme tady. Přidejte se k nám.“

Podle vyjádření radního se nejedná o první podobnou situaci v Polsku.

Ještě dříve, 9. srpna, se na Twitteru objevily záběry z toalety u dálnice A4, kde byla podobná nálepka. Je na ní zobrazen QR kód, který přesměrovává na ruskojazyčnou webovou stránku.

Případ vyšetřují policist.

„Zjišťujeme osoby, které mohou stát za jejich vylepením, ale kvůli případu nemůžeme poskytnout více informací,“ uvedla polská policie.

Zdroj: Natemat, TVN24