Jindřichov na Přerovsku v plamenech. Za požár lesa i pole může kombajn

Přidat na Seznam.cz

Včera v podvečer zasahovalo 14 jednotek hasičů při požáru lesa a pole na Přerovsku. Požár vznikl od zemědělského stroje, kvůli větru se oheň šířil rychleji. Dle předběžného zaměření se jedná o zasaženou plochu zhruba 25 hektarů.

Požár byl oznámen krajskými hasiči krátce po půl sedmé večer na Twitteru. Podle informací na místě požáru zasahovalo celkem 14 jednotek hasičů. Požárníci uvádějí, že ke vznícení došlo v důsledku zahoření pole od kombajnu. Vzhledem k silnému větru se plameny velmi rychle přesunuly do blízkého lesního porostu. Kolem sedmé hodiny večer se hasičům podařilo lokalizovat požár v části lesa a zabránit jeho dalšímu šíření, píše deník Euro Zprávy.

Hasiči na místě požáru prováděli smáčení nezasažených míst a důkladné prolévání požářiště. K zajištění ohraničení a zastavení rozšiřování požáru v části polního porostu byla využita zemědělská technika. „Další rozšíření požáru v tuto chvíli nehrozí,“ uvedli hasiči krátce po sedmé hodině večer. „Provádíme smáčení nezasažených míst, důkladné prolévání požářiště. Na místě zemědělská technika zajišťuje orbou ohraničení a zastavení rozšiřování v části polního porostu,“ dodali hasiči.

Díky rychlé a koordinované akci krajských hasičů se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru a minimalizovat škody na okolním porostu.

Zdroj: Twitter, Euro Zprávy