Jihovýchod Turecka zasáhlo další silné zemětřesení, jsou hlášena zranění. Lidé ze strachu skákali z balkónů

Přidat na Seznam.cz

Turecká provincie Malatya, která se již dříve potýkala se zemětřeseními, čelí novým silným otřesům. Podle deníku Pravda se tentokrát jedná o otřesy o síle až 5,3 stupně. Vláda hlásí 23 zraněných.

Malatya byla opět zasažena silnými otřesy, tentokrát o síle 5,3 stupně, s epicentrem v okrese Yesilyurt. Otřesy se odehrály ve 20:48 místního času a měly hloubku 7 kilometrů. Lidé je pociťovaly v oblasti, které byly v únoru zasaženy ničivými zemětřeseními – Kahramanmaraš, Adiyaman a Gaziantep, potvrdil deník ABCNews.

Vláda hlásí 23 lehce zraněných osob. Někteří se poranili při skoku z balkonů ze strachu zavalení sutinami. Několik budov bylo vážně poškozeno. V únoru 2023 bylo jihovýchodní Turecko a severní Sýrie zasaženo zemětřeseními o síle 7,8 a 7,5 stupně, která si vyžádala téměř 60 000 životů.

Následky této katastrofy vyvolaly diskuse o plánování území a zodpovědnosti stavebních firem. To mělo za důsledek zatýkání vedoucích pracovníků stavebních společností. Kolem poloviny července bylo kvůli této situaci zatčeno asi 350 lidí.

Zdroj: Pravda, ABCNews