„Je to vnitřní záležitost Ruska,“ komentuje Čína Prigožinovu vzpouru

Přidat na Seznam.cz

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí se vyjádřil k neúspěchu Wagnerovy skupiny. Informovalo o tom čínské ministerstvo zahraničí.

Jevgenij Prigožin a všechny síly Wagnerovců byly staženy z velitelství Jižního vojenského velitelského centra ruské armády. Prigožin, zakladatel Wagnerovy skupiny, přijal návrh běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na zastavení činnosti skupiny v Rusku a přijetí dalších opatření ke zmírnění napětí.

„Jedná se o vnitřní záležitost Ruska. Čína jako přátelský soused Ruska a komplexní strategický partner pro koordinaci nové éry podporuje Rusko v udržení národní stability a dosažení rozvoje a prosperity,“ komentovalo Prigožinovu vzpouru čínské ministerstvo zahraničí, píše deník Channelnewsasia a deník TSN.

Pro připomenutí, mluvčí ruského diktátora Putina Dmitrij Peskov uvedl, že vůdce teroristů z Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin již nebude žít v Rusku, ale přestěhuje se do Běloruska. Dmitrij Peskov rovněž slíbil, že Kreml omilostní Wagnerovy teroristy, kteří se zúčastnili „povstání“.

Zdroj: Channelnewsasia, TSN