„Je to hnus, co se tady děje,“ hřímal Okamura na tiskové konferenci SPD a požaduje okamžitou demisi Fialovy vlády

Přidat na Seznam.cz

Na pravidelné tiskové konferenci SPD před jednáním poslanecké sněmovny se její předseda vyjádřil k otázkám energetické krize, která doléhá nejen na občany, ale také na firmy. Co ovšem nenechává Okamuru při klidové tepové frekvenci, je předloha nového služebního zákona.

Úvodní slovo na tiskové konferenci si vzal předseda SPD a okamžitě se pustil do hodnocení vládního kabinetu v aktuálním volebním období. „Premiér Petr Fiala prostě totálně selhal,“ připomenul zasedání evropského parlamentu, kde ČR jako předsedající země nedokázala prosadit zastropování cen energií. Zdůraznil také, že aktuálně lidem chodí předpisy na zálohy energií v desetitisícových částkách.

V dalším bloku Okamura zmínil, že dopady na firmy jsou už v takovém měřítku, že většina z nich uvažuje o propouštění svých zaměstnanců a odvolává se na zprávy Hospodářské komory. Ta ovšem uvádí, že podle jejich průzkumu 48% firem propouštět určitě nebude a velké měřítko firem bude naopak nabírat nové zaměstnance. Snižovat stavy zaměstnanců hodlají pouze jednotlivé sektory v pohostinství a cestovním ruchu, a to z důvodu snížení poptávky po těchto službách.

„Zvažujeme další politické kroky, jako jsou mimořádný bod na nadcházející schůzi PS, případně svolání mimořádné schůze sněmovny, kde chceme, aby Fialova vláda převzala plnou politickou zodpovědnost za energetickou krizi v ČR,“ upozornil předseda SPD, který nevyloučil ani možnost vyvolat hlasování o nedůvěře vlády.

Předloha služebního zákona ovšem Okamuru vysloveně zvedá ze židle, když ho komentoval slovy, že je to hnus a Fialova vláda musí zmizet z politické scény.

Zdroj: YouTube kanál Tomio Okamury