Je čas odstranit Zelenského, vyzval Medveděv veřejnost po útoku na Putina. Kyjev přirovnal k teroristické organizaci Islámský stát

Přidat na Seznam.cz

Bývalý prezident Ruska Dmitrij Medveděv, který nyní působí jako místopředseda vlivné Rady bezpečnosti, v posledních měsících prohlásil, že ruská porážka na Ukrajině by mohla vyvolat jadernou válku. Po útoku na Kreml své slova ještě přitvrdil.

Ruský exprezident Dmitrij Medveděv vyzval k okamžité likvidaci ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Učinil tak v návaznosti na tvrzení Moskvy, že Ukrajina v noci na středu provedla útok bezpilotním letounem na Kreml s cílem zavraždit prezidenta Vladimira Putina. Podle amerických analytiků je však možné, že za útokem ve skutečnosti stálo Rusko, jak uvádí deník Newsweek.

,,Po dnešním teroristickém útoku nezbývá než fyzicky zlikvidovat Zelenského a jeho společenství,“ zuřil Medveděv, jehož výroky na sociálních sítích jsou často ostře protizápadní, jak uvádí tisková agentura Tass.. Bývalý prezident, který nyní působí jako místopředseda vlivné Rady bezpečnosti, v posledních měsících mimo jiné prohlásil, že ruská porážka na Ukrajině by mohla vyvolat jadernou válku.

,,Jaderné mocnosti ještě nikdy neprohrály velký konflikt, na němž by závisel jejich osud,“ dodal dále Medveděv. Kromě Medveděva se údajného útoku okamžitě chopili i další ruští nacionalisté a vyzvali k další eskalaci války. ,,Se Zelenského režimem nelze vyjednávat,“ prohlásil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin z Putinovy strany Jednotné Rusko. ,,Budeme požadovat použití zbraní, které jsou schopny ukončit a zničit kyjevský teroristický režim,“ dodal Medveděv a přirovnal Kyjev k teroristické organizaci Islámský stát, jak píše deník MoscowTime.

,,Považujeme tuto akci za teroristický útok a pokus o atentát na prezidenta. Rusko si vyhrazuje právo přijmout protiopatření, kdykoli a kdekoli to bude považovat za vhodné,“ uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ukrajinští představitelé provedení takové operace popřeli. ,,Neútočíme na Putina ani na Moskvu. Bojujeme na svém vlastním území. Bráníme své vesnice a města. Nemůžeme si dovolit plýtvat takovými zbraněmi. Putina přenecháme soudnímu tribunálu,“ prohlásil Zelenskyj.

Zdroje: Tass.com, Newsweek, MoscowTime