Izrael zlikvidoval velitele speciální jednotky Hamásu, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Izraelská armáda a Izraelská bezpečnostní agentura zlikvidovaly velitele speciální jednotky Hamásu Nukhba v pásmu Gazy.

Bezpilotní letoun izraelského letectva operující na základě informací poskytnutých IDF (Izraelské obranné síly) a Shin Bet (Izraelská bezpečnostní agentura) cíleným náletem zlikvidovalo teroristu Hamásu Ahmeda Hassana Salame Alsauarku, oznámila armáda ve čtvrtek ráno, píše Times of Israel.

Alsauarka byl velitelem čety v Nukhba Forces, který se účastnil masakrů v jižním Izraeli 7. října. Alsauarka byl navíc odstřelovač Hamásu, který vedl odstřelovačskou činnost v oblasti Beit Hanoun a účastnil se mnoha útoků na vojáky IDF, dodala armáda.

Po rozsáhlém pátrání IDF oznámilo, že se jí podařilo identifikovat Alasuarka v oblasti Bejt Hanoun a zlikvidovat ho. V důsledku toho nebyli během úderu zraněni žádní civilisté, píše deník Jerusalem post.

Jednotky IDF pokračovaly v operacích v centrální části pásma Gazy a během uplynulého dne se letectvo a dělostřelectvo IDF zaměřilo na odpalovací stanoviště minometných granátů, které používal Hamás. Kromě toho byli dva teroristé, kteří představovali hrozbu pro jednotky IDF v oblasti, zasaženi pomocí přesné rakety Iron Sting, informovala armáda.

Kromě toho jednotky IDF pokračují v přesné operační činnosti založené na zpravodajských informacích v oblasti Rafáhu. Během uplynulého dne jednotky zlikvidovaly několik teroristů při střetech zblízka.

Zdroj: Times of Israel, Jerusalem post