Izrael vypustil na Írán bezpilotní letouny, protivzdušná obrana je sestřelila

Přidat na Seznam.cz

Místní média uvedla, že v blízkosti vojenské základny v severozápadní íránské provincii Isfahán došlo ke třem výbuchům. Nachází se zde několik íránských jaderných zařízení, píše deník Time.

Íránská protivzdušná obrana sestřelila tři malé bezpilotní letouny nad centrálním městem Isfahán, informovala státní média několik hodin poté, co američtí představitelé uvedli, že izraelské rakety zasáhly Írán.

Izrael dříve ve čtvrtek varoval americké představitele, že plánují zaútočit na Írán v příštích 24-48 hodinách, uvádí deník Aljazeera.

Íránská státní televize informovala o explozích v Isfahánu, když byla aktivována protivzdušná obrana a lety přes několik oblastí, včetně hlavního města Teheránu a Isfahánu, byly pozastaveny. Vzdušný prostor byl znovu otevřen asi čtyři a půl hodiny po incidentu a nebyly hlášeny žádné oběti.

Druhý brigádní generál Siavash Mihandoust, nejvyšší vojenský představitel v Isfahánu, řekl státním médiím, že baterie protivzdušné obrany zasáhly „podezřelý objekt“ a nedošlo k žádnému poškození.

Íránská média uvedla, že na Írán nebyly zahájeny žádné údery ze zahraničí, jak psali média, pouze útok pomocí malých kvadrokoptér, které by musely být zahájeny zevnitř Íránu.

Isfahán je považován za strategicky důležité město a město, které je hostitelem několika důležitých míst, včetně vojenských výzkumných a vývojových zařízení a základen. V nedalekém městě Natanz se nachází jedno z íránských jaderných obohacovacích míst. Na vojenské základně se nachází několik letek stíhacích letounů F-14 Tomcat.

Zdroj: Time Magazine, Aljazeera