Italské stíhačky zachytily ruská letadla nad Baltským mořem

Přidat na Seznam.cz

Italské letouny Eurofighter zachytily ruská letadla nad Baltským mořem, stalo se tak dvakrát během 24 hodin, informuje server RBC-Ukrajina.

Poplach, který byl spuštěn z velitelského střediska NATO se sídlem v Uudemu (Německo), byl spuštěn včera a dnes ráno, uvedla agentura.

Italské letectvo v pátek informovalo, že zachytilo neidentifikovaná letadla nad mezinárodními vodami v Baltském moři, dva zdroje z italského ministerstva obrany jej označily jako ruská letadla, píše server U.S. News.

Oba zdroje přitom uvedly, že ruská letadla byla detekována radary, ovšem žádné z nich nereagovalo na rádiové signály a žádosti o komunikaci. Po identifikaci ruských letadlem se italské stíhačky vrátily na svou základnu.

Letouny Eurofighter jsou součástí 4. operační skupiny z polské základny v Malborku. Podle serveru U.S. News jsou součástí mise NATO Air Policing.

Ruská letadla v mezinárodním prostoru

Server RBC-Ukrajina píše, že k podobným incidentům dochází v poslední době poměrně často. Na konci března litevské ministerstvo obrany deketovalo ruská letadla v mezinárodním vzdušném prostoru, kdy byly vyslány stíhačky NATO pětkrát během jednoho týdne. Německo zase v únoru vyslalo své Eurofightery, protože byl zachycen ruský letoun IL-20M v blízkosti Finska.

Zdroj: RBC-Ukrajina, U.S. News