ISW: Ukrajinské síly možná dočasně přerušují protiofenzivní operace, aby přehodnotily taktiku

Přidat na Seznam.cz

Institut pro studium války citoval šéfa zpravodajského centra estonských obranných sil plukovníka Marga Grosberga, který 16. června uvedl, že „v příštích sedmi dnech neuvidíme ofenzivu (ukrajinské operace)“.

List Wall Street Journal 17. června podobně uvedl, že ukrajinské síly „v posledních dnech svůj postup většinou pozastavily“, protože ukrajinské velení přehodnocuje taktiku.

Tyto zprávy jsou v souladu s nedávnými pozorováními ISW o rozsahu a postupu lokalizovaných ukrajinských protiútoků na jihu a východě Ukrajiny, píše deník Kyivindependent.

Ukrajinští představitelé, například náměstkyně ministra obrany Hanna Maliar, potvrdila, že protiofenzivní operace pokračují. Vojáci z 81. a 57. brigády sdělili deníku Kyiv Independent, že ukrajinské síly jsou v pohybu a pomalu postupují na ruské jednotky v Doněcké oblasti.

ISW již dříve poznamenal, že Ukrajina zatím nevyčlenila většinu svých dostupných sil na protiofenzivní operace a zatím nezahájila hlavní úsilí. „Operační pauzy jsou běžným rysem velkých ofenzivních akcí a tato pauza neznamená konec ukrajinské protiofenzivy,“ uzavřeli experti.

Zdroj: Kyivindependent, Wall Street Journal