Identita ruských pilotů vyzrazena. Skupina přelstila a přesvědčila manželky Rusů k focení. Měly posílit morálku snímky v uniformách

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští aktivisté přesvědčili skupinu manželek ruských vojenských pilotů, aby pózovaly pro focení v uniformách svých manželů – záměrem bylo posílit morálku důstojníků sexy snímky. Ženy tak ochotně učinily a odhalily přitom totožnost všech Rusů, kteří jsou zodpovědní za bombardování divadla v Mariupolu, při němž zahynuly stovky civilistů.

Neuvěřitelné, s čím manželky ruských pilotů zapojených do invaze na Ukrajinu bez váhání a pravděpodobně zcela bez rozmyslu souhlasily! Podle deníku Kyiv Post geniální spiknutí zosnovaly dva týmy: ukrajinská hackerská skupina Cyber Resistance a InformNapalm, ukrajinský dobrovolnický tým novinářů, kteří vyšetřují ruské válečné zločiny. Hackerům se podařilo proniknout do e-mailu plukovníka Sergeje Atroščenka, velitele 960. útočného leteckého pluku dislokovaného na okupovaném Krymu.

Manželky ruských pilotů se objevily v jejich uniformách. Nyní mají problémy
„Hackeři se vydávali za důstojníka ruského pluku, kontaktovali Atroščenkovu manželku a přesvědčili ji, aby uspořádala focení s manželkami a přítelkyněmi ostatních pilotů, údajně pro zvýšení morálky,“ píše deník Daily Mail. Lilia Atroščenková přemluvila své kolegyně, aby si oblékly uniformy svých manželů a šly se fotit na letištní plochu. Pak všechny záběry, obohacené o několik strohých fotografií Atroščenkové ve spodním prádle, poslaly hackerům.

Díky fotografiím bylo možné zjistit přesné údaje o všech pilotech, kteří loni v březnu zmasakrovali ukrajinské civilisty bombardováním divadla v Mariupolu. Zabili tehdy stovky lidí. To však stále není vše. „Modelky“ totiž pózovaly před letadlem ruské armády, což umožnilo ukrajinským silám „zblízka si prohlédnout bojové letouny používané nepřítelem“. Údaje o všech pilotech již byly zaslány Mezinárodnímu trestnímu soudu.

Zdroj: Daily Mail, Kyiv Post