Hraje to Čína na obě strany? Z Ruska do Číny odletělo deset největších dopravních letadel. Pro vojenský materiál?

Přidat na Seznam.cz

Největší ruská dopravní letadla AN-124 přistávají v Číně. Ovšem zpáteční lety jsou registrovány pouze u tří z deseti letadel, která v komunistické zemi přistála. Vzbuzuje to tak otázky, zda odpovídače nejsou vypnuty záměrně, aby kryly obsah přepravovaného nákladu.

V čínském městě Zhengzhou si někteří letečtí nadšenci povšimli nezvyklého úkazu, že na tamním letišti přistává větší počet ruských dopravních letadel. Jedná se o jedny z největších dopravních letadel na světě. Oficiální služby evidují deset letů směrem do Číny, ovšem na zpáteční trase jsou záznamy pouze o třech uskutečněných letech.

Tento fakt nasvědčuje jediné věci. Odpovídače letadel jsou vypnuty záměrně. Důvodem k takovému kroku může být snaha ukrýt obsah přepravovaného nákladu. Může se jednat o vojenské zásoby v podobě dodávek neprůstřelných vest, helem a zimního oblečení. Zhengzhou je velká čínská průmyslová zóna a high-tech vývojové centrum. Sídlí zde také zbrojařská společnost Norinco.

Kyivindenpedent upozorňuje, že pokud se na palubě letadel skutečně přepravuje vojenský materiál, je v zájmu Číny tuto skutečnost utajit. Do dnešního dne totiž ruskou agresi přímo neodsoudili a navenek chce vystupovat jako neutrální země.

V posledních týdnech ovšem komunistická země přehodnotila svůj postoj a vyzvala, po říjnových útocích na civilisty, k deeskalaci konfliktu. Deník AsiaTimes nadále informuje , že v rozhovoru s americkým prezidentem Joem Bidenem dokonce souhlasila s podporou úsilí, aby nikdy nedošlo k jaderné válce.

Navzdory všem těmto prohlášením ovšem tajné dodávky vojenského materiálu naznačují, že Čína může tajně podporovat Rusko.

Zdroj: Kyivindenpedent, Asiatimes