Hong Kong rozdá 500 000 letenek zdarma, aby nalákal turisty po covidu

Přidat na Seznam.cz

Hongkong rozdává 500 000 letenek, aby přilákal turisty zpět do regionu. Město v posledních měsících zrušilo cestovní omezení covid, včetně povinné izolace při příletu. Nyní doufá, že se odrazí od obrovského dopadu, který měla pandemie na jeho turistický průmysl. Součástí hongkongského plánu je i rozdání 500 000 letenek v hodnotě téměř 6 miliard korun, jak uvádí deník Timeout.

Letenky zdarma byly původně zakoupeny na podporu leteckých společností během pandemie. Ve středu (1. února) zahájil šéf hongkongské vlády John Lee kampaň „Hello Hong Kong“ v hodnotě 43 miliard korun, přičemž rozdávání letenek začne 1. března.

V roce 2019 než pandemie začala navštívilo Hongkong 56 milionů návštěvníků, což je více než sedminásobek počtu obyvatel. Jeho přísná omezení však v posledních třech letech návštěvníky odradila, což zničilo odvětví cestovního ruchu a hong-kongskou ekonomiku. Podle předběžných vládních údajů se HDP města loni snížil o 3,5 % oproti roku 2021.

Letenky budou postupně distribuovány na zahraničních platformách leteckých společností. Návštěvníci mohou ve městě kromě jiného využít také speciální nabídky a poukázky, jak uvádí web Lifestyle Asia.

Zdroj: Timeout, Lifestyle Asia