„Hlavní bitvy se blíží.“ Zelenskyj oznámil obnovení plné linie státní hranice

Přidat na Seznam.cz

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyhlásil hlavní boje a konstatoval nutnost osvobození ukrajinské země a jejích občanů z ruského zajetí. To bylo uvedeno v prezidentově projevu 30. dubna, informuje deník ZN a Podrobnosti.

Hlava Ukrajiny poděkovala ukrajinským pohraničníkům, kteří brání Bachmut, Avdijivku, Maryinku a další města a vesnice v nejprudších bojích na Donbasu.

Prezident Ukrajiny vyzdvihl odhodlání vojáků, s nímž osvobodili Kyjevskou a Charkovskou oblast, Cherson a severní oblasti Ukrajiny, a také pevnou víru v Ukrajinu, s níž armáda zničila ruské okupanty v prudkých bojích v roce 2014 a při zahájení plnohodnotné invaze agresora.

„Hlavní bitvy se blíží brzy. Musíme osvobodit naši zemi a náš lid z ruského zajetí. Musíme obnovit plnou linii naší státní hranice – na souši i na moři. Jsem přesvědčen, že hrdinství, spolehlivost a odolnost našich pohraničních jednotek pomůže Ukrajině na této důležité historické cestě,“ řekl Zelenskyj.

Den předtím Zelenskyj pojmenoval největší Putinův strach. Podle ukrajinského prezidenta se ruský diktátor nejvíce bojí toho, že bude ve světě izolován, osamocen se svou vlastní společností.

Zdroj: ZN, Podrobnosti