Gangy u nás opět vykrádají auta. Před nebezpečím varuje policie

Přidat na Seznam.cz

V několika posledních měsících se policie čím dál více setkává s rostoucím organizovaným zločinem skupin lidí, kteří vykrádají auta. Převážně se zaměřují na kurýrní služby, ale ostražitý by měl být každý. I proto se policie rozhodla varovat veřejnost.

Více o práci gangů napsal na stránkách Policie policejní tiskový mluvčí Jakub Vinčálek. „Jejich oběti přišly v jednotlivých případech o desetitisíce až statisíce korun. V jednom případě i o miliony korun,“ řekl. Nejčastěji se osoby zaměřují na auta přepravující finance mezi bankou a směnárnou, ale i na klasické kurýry zboží.

„Pachatelé je sledují a čekají na vhodnou chvíli, například odstavení vozidla u obchodu, na parkovišti nebo na čerpací stanici. Během tohoto odstavení poškodí pneumatiku. Pachatelé často cílí také na řidiče kurýrních služeb a dodávek, které sledují při jejich práci a za pomoci technického zařízení zablokují uzamčení vozidla, případně do vozidla násilně vniknou a odcizí finanční hotovost, doklady a vše, co má nějakou cenu,“ říká tiskový mluvčí na jejich stránkách.

Problém má celá republika

„Museli být někde za rohem, museli na mě číhat a vidět, jak pokládám peněženku mezi sedačky, protože v takové rychlosti by to nepřipravený zloděj nemohl prostě vzít. Telefon mi zůstal, moje peněženka taky. Šli vysloveně jenom po tržbě,“ svěřil se se špatnou zkušeností kurýr pro TN.cz.

Policie také apeluje na to, že v žádném případě auto není trezor a nejdůležitější je vždy prevence, tedy vše zkontrolovat „Pokud došlo k defektu na Vašem vozidle, své vozidlo při výměně kola vždy zamkněte.  Uzamčení auta fyzicky zkontrolujte.  A rozhodně v něm nenechávejte žádné cennosti,“ dodává Vinčálek.

„V poslední době nám tyto případy docela narůstají. V současné době jich řešíme již třináct,“ potvrzuje pro TN.cz krádeže Vladimíra Šrýtrová z liberecké policie. Vinčálek ještě dodává, že gangy se pohybují napříč celým územím České republiky.

Zdroj: TN.cz, Policie ČR