Francouzský rapper MHD byl odsouzen na 12 let vězení za vraždu

Přidat na Seznam.cz

Francouzský rapper, známý pod pseudonymem MHD, vlastním jménem Mohamed Sylla, byl odsouzen k 12 letům vězení za vraždu 23letého Loica K. K vraždě došlo v roce 2018 v Paříži. Rozsudek vynesl francouzský soud a MHD byl shledán vinným ze spoluúčasti na vraždě, informuje deník Sky News.

Spolu s rapperem bylo v souvislosti s tímto případem odsouzeno také pět obžalovaných, kteří dostali tresty odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let. Další tři muži zapojení do případu však byli zproštěni viny. Ve své závěrečné řeči před soudem MHD trval na své nevině a uvedl: „Od začátku jsem v tomto případě trval na své nevině a budu na ní trvat i nadále“.

Muž jménem Loic K. přišel o život v noci 5. července 2018 poté, co byl sražen černým mercedesem a následně napaden a pobodán skupinou přibližně s deseti osobami.

BBC dále píše, že ačkoli rapper MHD popřel, že by byl na místě činu přítomen, důkazy, včetně videozáznamu pořízeného místním obyvatelem a následné identifikace mercedesu, ho usvědčily. Také další svědci ho rozpoznali na základě jeho charakteristického účesu a oblečení.

MHD je známý svým jedinečným hudebním stylem, v němž se mísí rapovou hudbu se západoafrickými styly. Tento žánr je označován také jako Afro Trap.

Zdroj: Sky News, BBC