Francouzský akrobat a odvážlivec se zřítil z 68. patra a zemřel

Přidat na Seznam.cz

Třicetiletý Francouz známý svými akrobatickými kousky na mrakodrapech po celém světě zemřel po pádu z 68. patra budovy v Hongkongu.

Remi Lucidi se nacházel v komplexu Tregunter Tower v Hongkongu, když spadl a zemřel poté, co údajně uvízl před střešním bytem, píše deník Independent. Podle vyšetřovatelů přišel do budovy večer a ochrance řekl, že je na návštěvě u přítele ve 40. patře.

Lucidi se pravděpodobně dostal do nejvyššího patra a podle deníku South China Morning Post uvízl venku a začal zběsile bušit na okno, čímž vyděsil pokojskou uvnitř. Poté ztratil rovnováhu, spadl a na místě zemřel.

Hongkongské úřady tvrdí, že se ochranka budovy pokusila Lucidiho tvrzení, že navštívil přítele ve 40. patře, podrobit křížovému výslechu, ale kaskadér už v té době stihl výtah.

Policie na místě našla Lucidiho sportovní kameru, která obsahovala videa z extrémních sportů. Oficiální prohlášení a příčinu kaskadérovy smrti hongkongská policie zatím nezveřejnila.

Lucidi se ubytoval v hostelu v Tsim Sha Tsui a krátce před svou smrtí na svém profilu na Instagramu zveřejnil fotografii hongkongského panoramatu. Na základě jeho sociálních sítí víme, že se pokoušel o kaskadérské kousky v různých částech světa, například v Bulharsku, Portugalsku, Francii, na Ukrajině a v Dubaji.

Zdroj: Independent, South China Morning Post