Francie pošle na Ukrajinu instruktory, aby vycvičili armádu, uvedl velitel Syrskyj

Přidat na Seznam.cz

Oleksandr Syrskyj, vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny, podepsal dokumenty umožňující prvním francouzským instruktorům navštívit ukrajinská výcviková střediska a seznámit se s jejich infrastrukturou a personálem.

„Vítám iniciativu Francie vyslat na Ukrajinu instruktory, aby školili ukrajinské vojáky. Již jsem podepsal dokumenty, které umožní prvním francouzským instruktorům navštívit naše výcviková centra a seznámit se s jejich infrastrukturou a personálem,“ uvedl Syrskyj.

Syrskyj také vyjádřil naději, že se k tomuto projektu brzy připojí i další partneři, uvádí deník Ukrajinska Pravda. Poděkoval francouzskému ministru ozbrojených sil Sébastienu Lecornuovi za podporu francouzského lidu a vojenskou a hospodářskou pomoc státu Ukrajině.

Spojenci NATO skutečně diskutují o vyslání vojáků na Ukrajinu, píše deník RBC-Ukraine. Nechtějí to ale udělat proto, aby se účastnili nepřátelských akcí, ale aby vycvičili ukrajinské obránce. Ukrajina podle novinářů požádala své západní spojence o pomoc s výcvikem 150 000 vojáků.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, RBC-Ukraine