Francie poslala své vojáky na Ukrajinu, tvrdí média. Ministerstvo zahraničí to popírá

Přidat na Seznam.cz

Francie oficiálně vyjádřila nesouhlas s rozmístěním prvních 100 vojáků cizinecké legie v ukrajinském Slovjansku, o čemž informovala již předchozí den. Tato informace vyplynula z tweetu francouzského ministerstva zahraničí na sociální síti X, píší deníky European Pravda a Ukrainska Pravda.

Dříve se deník Asia Times odvolával na Stephena Bryena, bývalého pobočníka zástupce šéfa Pentagonu, který uvedl, že přibližně sto vojáků Cizinecké legie umístěných ve Slovjansku bylo přesměrováno na pomoc ukrajinské 54. mechanizované brigádě. Tuto zprávu potvrdilo několik ukrajinských médií.

„Dezinformační kampaně týkající se podpory Francie Ukrajině přetrvávají, zde je důkaz. Ne, Francie nevyslala na Ukrajinu žádné vojáky,“ stojí ve zprávě.

Emmanuel Macron přiznal, že na závěr setkání v Paříži za účasti prezidentů a šéfů vlád přibližně dvou desítek evropských zemí koncem února 2024 rozšířil pozvání západních zemí k poskytnutí vojenských jednotek na Ukrajinu. Nedávno svůj postoj potvrdil a ujistil, že svůj postoj nezměnil a považuje tento přístup za vhodný.

Zdroj: European Pravda, Ukrainska Pravda