Filmový producent Harvey Weinstein znovu odsouzen za znásilnění

Přidat na Seznam.cz

USA – Sedmdesátiletý predátor byl kdysi jednou z nejvlivnějších osobností Hollywoodu, která měla moc rozhodovat o kariérách filmových tvůrců, dokud zprávy z roku 2017 nespustily lavinu obvinění starých desítky let a nezapříčinily jeho dramatický pád. Jak informuje deník The Times, Weinstein byl v kalifornském procesu shledán vinným ze znásilnění a sexuálního napadení dvou žen a z ublížení na zdraví dalších dvou.

Kromě toho, že byl Weinstein shledán vinným ze znásilnění, byl shledán vinným i z násilné orální kopulace a sexuálního vniknutí cizím předmětem, které se týkaly téže ženy, která uvedla, že se v roce 2013 objevil bez pozvání v jejím hotelovém pokoji během filmového festivalu v Los Angeles.

Při čtení prvních bodů obžaloby Weinstein schoval obličej do dlaní a při čtení zbytku rozsudku se díval dopředu. Deník The Guardian uvádí, že mu po vynesení rozsudku hrozí až 24 let vězení. 

Filmový producent si již odpykává 23letý trest

Oscarový filmový producent si již odpykává 23letý trest odnětí svobody za znásilnění a sexuální obtěžování poté, co byl v roce 2020 odsouzen v přelomovém soudním případu v New Yorku, který byl považován za zlomový okamžik pro vznik hnutí #MeToo.

Začátkem letošního roku mu však bylo povoleno odvolání. Měsíc trvající soudní proces v Los Angeles, který byl všeobecně vnímán jako symbolický, tak nabyl většího významu.

Zdroj: The Times, The Guardian, redakce