„Fialově vládě bych jako prezident pomáhal, jsou evidentně bezradní,“ rýpnul si Andrej Babiš v rozhovoru

Přidat na Seznam.cz

Prezidentský kandidát Andrej Babiš se stal terčem kritiky i posměchu, protože se v prvním kole nebude účastnit žádné televizní či jiné debaty s jinými kandidáty. Teď ale promluvil na svém Twitteru i v rozhovoru s Radiožurnálem, kde řekl, že pokud debatu nezvládne, tak vleze do zorbingové koule.

Zorbing je adrenalinová a zdánlivě velice nebezpečná činnost. Člověk vleze do speciální koule a pak se kutálí z kopce. „Mám klaustrofobii, magnetická rezonance, to je peklo. Takže zorbing, to je hrozný pocit. Mám negativní motivaci,“ řekl v rozhovoru.

Babiš by Fialovi pomohl

Negativně ho podle jeho slov motivovala i vláda Petra Fialy, uvedl Andrej Babiš. „Fialově vládě bych jako prezident mohl pomáhat, jsou evidentně bezradní,“ řekl když ohlašoval kandidaturu. Andrej Babiš pravidelně veřejně a velice ostrým způsobem kritizuje vládu Petra Fialy.

Přitom by to byla právě Fialova vláda, se kterou by musel úzce spolupracovat. „Já bych jim mohl pomáhat, protože oni jsou evidentně bezradní. Například pan Fiala neumí vůbec řešit ilegální migraci,“ vysvětloval Babiš.

Údajně by Fialu zastupoval v Bělehradu a na podobných zahraničních jednáních. Rovněž si také rýpnul do Víta Rakušana. „Pan Rakušan objevil Ameriku. Ilegální migrace se řeší na vnější hranici Schengenu. Jasně. Dobrý den, já jsem to řekl už v roce 2015!“ chvástal se prezidentský kandidát.

Energetická krize a privatizace ČEZu

Rozhovor se také stočil k otázce energetické krize. Fialovi vyčítá, že v červnu nešel za akcionáři společnosti ČEZ a neřekl jim, že vykoupí všechny podíly, aby měl stát 100 procent celé společnosti. Akcionáři by podle Babiše získali nějakých 43 miliard, stát by měl celý ČEZ a pak by mohl zastropovat cenu energií.

„Jako to udělal Macron na 46 eurech a vykupuje v EDF, tím pádem by byli všichni spokojeni. Pak bych to zastropoval na 1500 korun a ten zisk 200 miliard, který bude mít ČEZ příští rok, to už by patřilo státu. A ten by s tím něco dělal,“ pokračoval bývalý premiér. Za fatální chybu označil také privatizaci společnosti ČEZ.

Andrej Babiš by podle svých slov mohl radit premiérovi, protože údajně nemá ani jednoho ekonoma. Prý nemá po boku nikoho, kdo by rozuměl podnikání ani nikoho, kdo by rozuměl firmám.

Zdroje: Radiožurnál, Andrej Babiš