Fiala uvedl, že nebude víckrát vybízet Novotného, aby odešel ze strany

Přidat na Seznam.cz

Premiér Petr Fiala informoval, že nebude víckrát vybízet řeporyjského starostu za ODS Pavla Novotného, aby rezignoval na členství ve straně sám. Již dříve Novotný slíbil odchod ze strany, a to po volbách v roce 2021, ale slib nedodržel. „Teď je na řadě využití demokratických mechanismů ODS,“ odvětil na dotaz předseda vlády.

Plánované vyloučení Novotného má schválit 11. června výkonná rada ODS, píše deník iDNES.cz.

„Výroky Pavla Novotného považuje předsednictvo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS,“ oznámil minulý týden šéf poslanců ODS Marek Benda po jednání předsednictva strany.

Na své sociální síti Novotný reagoval na výsledek jednání předsednictva ODS slovy, že si zaslouží následky svých chyb a život půjde dál. I když předtím naznačil, že by odešel z ODS ihned sám na požádání premiéra Fialy, ten nyní tvrdí, že se o takový požadavek nepokusí, protože Novotný již nedodržel svůj dřívější slib.

Šéf poslanců ODS Marek Benda veřejně kritizoval Novotného pro jeho kontroverzní vyjádření ohledně Aničky Slováčkové. Benda zdůraznil, že určité hranice se v politice nemají překračovat. Novotný odmítl, že by hrozilo vyloučení z ODS kvůli jeho komentářům na sociální síti o dceři Felixe Slováčka, zpěvačce, která bojuje s rakovinou.

Zdroj: iDNES, Aktuálně.cz