Feri před soudem. Ničeho se nebojí a má připravené důkazy o své nevině

Přidat na Seznam.cz

Případem bývalého poslance Dominika Feriho, který je obviněný ze dvou násilnění a jednoho pokusu o něj, se jím bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 3. Pro CNN Prima NEWS se o jeho pocitech rozpovídal v rozhovoru.

„Vítám, že konečně přichází samotný soud. Jsem rád, že zatím je ambice, aby byl veřejný, protože nemám co skrývat. Oceňuji, že budu moci konečně předložit svou verzi a podložit ji konkrétními důkazními návrhy. Divím se, že to trvalo tak nesmírně dlouhou dobu, ale konečně to nastalo a je to dobře,“ řekl Feri pro CNN Prima NEWS.

„První rovina je právní, kdy drtivá většina případů byla pravomocně odložena, což většina novinářů opomíjí. Jsou to například známé příběhy a šlágry, jako je sprcha nebo noční stolek – to je pravomocně odložené a zítra se řešit nebude,“ řekl rázně bývalý poslanec.

Líčení se nebojí, naopak

Že se na soudní líčení těší a nemá z toho strach dal jasně najevo. „Poslouchám orchestr a vůbec se nijak nepřipravuju. Myslím si, že už mám dostatečně připravenou obhajobu a sesbírané a nashromážděné důkazy. Už se jenom těším na samotné hlavní líčení. Je to velké zadostiučinění,“ dodal pro CNN.

V roce 2021 o celé kauze jako první informoval web Deník N. Ten informoval o několika svědectví žen, které se měly stát obětí jeho sexuálních útoků. K případu se tehdy přidalo i hnutí MeToo, jenž je známé tím, že se snaží chránit ženy před agresivním chováním ze strany mužů. Psali jsme o tom to případu i my – zde.

„Vítám, že po pomalu dvouletém čekání budu moci soudu předložit důkazy dokládající mou nevinu. Doposud jsem nemohl probíhající řízení veřejně jakkoliv věcně komentovat, což mělo za následek, že média byla odkázána pouze na jednostranná vyjádření. To se ale brzy změní,“ řekl koncem minulého roku SeznamZprávy.cz.

Zdroje: CNN Prima NEWS, pravda24.cz, Deník N, SeznamZprávy.cz