Favorit na nástupce Vladimira Putina se neočekávaně objevil na Ukrajině

Přidat na Seznam.cz

Bývalý místopředseda vlády a v současnosti starosta Moskvy, Sergej Sobyanin na svém účtu na Telegramu zveřejnil fotografie, kde se vyfotil s ruskými vojáky na Ukrajině. Právě on je médii považován za horkého favorita v nástupnictví po Vladimiru Putinovi.

Moskevský starosta podle svých slov šel na frontovou linii s cílem pomoci s potřebným vybavením. Dále se zajímal o potřeby samotných vojáků. Podle ruské státní televize se jedná o luhanskou oblast, kterou Rusko nezákonně anektovalo.

V luhanské oblasti tak podle vyjádření na sociální síti dohlížel na výstavbu obranné linie, která zahrnuje budování zákopů a podzemních cest. „Montujeme elektrocentrály, pece, instalujeme osvětlení. Stavíme lékařské stanice,“ píše ve svém telegramovém příspěvku Sobyanin. Dále se setkal s moskevskými lékaři, kteří zde poskytují potřebnou lékařskou péči.

Podle webu Meduza je ovšem jeho návštěva na Ukrajině velkým překvapením. Od začátku invaze totiž nechtěl být Sobyanin jakkoli spojován se „speciální vojenskou operací“. Podle zdrojů blízkých prezidentově administrativě, měl být starosta Moskvy o tuto návštěvu požádán přímo Vladimirem Putinem.

Sergej Sobyanin vstoupil do politiky v roce 1996 jako předseda regionální dumy. V roce 2008 se stal místopředsedou vlády. Později nahradil Jurije Lužkova jako starostu Moskvy, když hlavním důvodem pro odvolání byla neloajálnost starosty metropole ke Kremlu, doplňuje server Pravda.

Zdroj: Meduza, Pravda