Exploze na Rusy okupované letecké základně. Výbuch měli způsobit dezertéři z řad ruské armády

Přidat na Seznam.cz

Ukrajina V oblasti Berdjansku se odehrála série výbuchů. Podle šéfky městské vojenské správy, měli pocházet z místní letecké základny, kterou nadále okupují ruská vojska. Zprávu přinesl server Kyivindepedent.

Oznámení o výbuchu přinesla nejen ředitelka městské vojenské správy Viktoria Galicyna, ale také poradce starosty Mariupolu, Petro Andrushchenko. Je však nutné podotknout, že ani jeden se nenacházejí v oblasti Berdjansku. V oblasti nebyla zaznamenána činnost ukrajinských sil. Podezření tak padá na dezertéry z řad okupantů.

Podle vyjádření Viktorie Galicynové se ve čtvrtek ozvaly tři mohutné exploze, po nichž následovala série menších výbuchů. Následně leteckou základnu zachvátil požár. Sílu otřesu dokládají i svědectví ze vzdálenějších vesnic, kam zvuk detonace doléhal. Andrushchenko dále dodal, že po vypuknutí požáru vypukla v řadách kolaborantů panika.

Kreml se snaží všemožně tajit ztráty na životech v ruské armádě. Podle nepotvrzených údajů jsou ztráty okolo 100 000 mužů. Vojáci, kteří se snaží válce vyhnout, jsou drženi ve zvláštních táborech. Případy střelby na dezertéry hlásí i některé ruské weby, které jsou po nahlášení blokovány, informuje server Meduza.

Portál Meduza se snaží objasnit osud tří stovky mužů, kteří se odmítli účastnit válečné operace. Podle jejich příbuzných jsou drženi kdesi na Donbase.

Zdroj: Kyivindepedent, Meduza