Dvouleté dítě bylo po silných turbulencích letu Air Europa nalezeno zaklíněné ve stropě kabiny, říká matka

Přidat na Seznam.cz

Doktorka Cecilia Laguzziová spala během nočního letu domů do Uruguaye, když ji probudily silné turbulence a zjistila, že její dvouletý syn uvízl ve stropě nad horním prostorem.

„Byl to pohled, na který nikdy nezapomenu,“ řekla Laguzziová v pořadu Good Morning America po incidentu letu Air Europa, který podle letecké společnosti způsobil, že několik cestujících bylo vymrštěno ke stropu kabiny.

Let z Madridu do uruguayského Montevidea zažil v pondělí brzy ráno silné turbulence a byl odkloněn do Brazílie „vzhledem k povaze turbulencí a z bezpečnostních důvodů“, uvedla letecká společnost. Letadlo bezpečně přistálo na mezinárodním letišti Natal v São Gonçalo do Amarante a několik cestujících bylo ošetřeno s vážnými zraněními, uvedla společnost Air Europa.

Laguzziová odhaduje, že po šesti nebo sedmi vteřinách letadlo obnovilo normální provoz, a v tu chvíli začala hledat své děti, které spaly o několik sedadel dál poblíž jejího manžela. Svou čtyřletou dceru s manželem našla, ale svého syna ve tmě a „chaosu“, který nastal po pádu letadla s cestujícími a zavazadly, najít nemohla.

„Snažili jsme se ho najít na podlaze a začali jsme křičet jeho jméno, dokud mi někdo neřekl: „Hledáte dítě?“ a já řekla: „Ano,“ řekla. Řekl: „No, je tam nahoře,“ a ukázal nahoru, a jakmile jsem se podívala nahoru, bylo tam a plakalo a dívalo se na nás.“

Podle úřadů bylo při incidentu zraněno čtyřicet lidí, někteří z nich vážně. Třicet lidí bylo ošetřeno na letišti, deset muselo být převezeno do nemocnice k dalšímu vyšetření, potvrdilo letiště v pondělí večer pro deník ABC News.

Sedm cestujících zůstávalo od úterního rána hospitalizováno ve vážném, ale ne život ohrožujícím stavu, uvedla společnost Air Europa. Incident se nadále vyšetřuje.

Zdroje: ABC News, Good Morning America