Dvanáctiletá dívka čelí obvinění z napadení. Na dětském hřišti údajně stříkla kyselinu na jedenáctiletou dívku

Přidat na Seznam.cz

USA Dvanáctiletá dívka, která čelí obvinění z napadení poté, co na dětském hřišti v americkém Detroitu údajně chrstla kyselinu na jedenáctiletou dívku, stanula v úterý před soudem, uvedla CNN. Vzhledem k americkým zákonům, je to skutečně možné.

Napadená holčička jménem Deaira Summersová utrpěla při útoku popáleniny druhého stupně na zádech, nohou a rukou, sdělila pro její matka, jak píše deník Yahoo.

9. července si hrála malá Deaira se svými sourozenci a bratranci na dětském hřišti. Najednou se ocitla uprostřed hádky mezi dvanáctiletou dívkou a jedním z příbuzných. Pachatelka se v úterý dostavila k soudu na předběžné slyšení. Byla obviněna z útoku s úmyslem způsobit těžkou újmu na zdraví a z trestného činu napadení.

„Myslím, že to byla ta nejhorší věc, jakou můžete dítěti udělat. Obzvlášť tomu nevinnému,“ řekla matka dívky. „Doufám, že dostane, co si zaslouží. Všichni dostanou, co si zaslouží,“ svěřila se matka dívenky s tím, že chce, aby se všichni zúčastnění zodpovídali.

Deaiřin život se po útoku výrazně změnil. „Oblékání, které dříve trvalo 20 minut, trvá třeba dvě hodiny. Taky trvá asi dvě hodiny, než jí dám léky. Ty jí musím dávat 30 minut před tím, než se vykoupe.“

Během předběžného slyšení, které proběhlo o víkendu, byla podle prokuratury kauce pro dvanáctiletou dívku stanovena na 10 000 dolarů, tedy zhruba 215 000 korun.

Případ je „mimořádně znepokojivý“, uvedla v prohlášení prokurátorka Wayne Kym L. Worthyová. „Takové příšerné jednání může mít celoživotní následky pro oběť. Neexistuje pro to žádná omluva,“ dodala Worthyová.

Pro srovnání – v České republice jsou lidé trestně odpovědní od 15 let. To znamená, že pokud osoba při překročení tohoto věku spáchá trestný čin, může být stíhána a postavena před soud. V USA má na to každý stát vlastní zákony.

Zdroj: CNN, Yahoo