Dva požáry na Klatovsku zřejmě pojí vražda a sebevražda

Přidat na Seznam.cz

Policie řeší dva požáry na Klatovsku, mohli by mít souvislost. Vznikli totiž zhruba hodinu po sobě a objekty, které se staly terčem požárů měli stejné majitele.

V noci na pátek 14. června došlo kolem půl čtvrté ráno v Suvorovově ulici v Klatovech k požáru bytového domu. Požár měl dle všeho vypuknout v bytě v prvním patře. Z domu bylo evakuováno sedmadvacet osob. Dvě osoby (muž narozený v roce 1984 a malá holčička) skončily v péči záchranářů. Zbytek evakuovaných osob byl na přechodnou dobu umístěn do evakuačního autobusu.

„Záchranáři k události vyslali výjezdové skupiny z Klatov a vůz pro řešení hromadného neštěstí. Na místě se osoby částečně evakuovaly samy, kolegové si do péče převzali muže narozeného v roce 1984 a malou holčičku, oba potřebovali kyslíkovou terapii a následně byli transportováni do Klatovské nemocnice. Pro ostatní osoby na místě byly zajištěny deky a tekutiny až do příjezdu evakuačního autobusu HZS,“ uvedla tisková mluvčí záchranářů pro server Krimi-plzen.cz.

„Čtyři jednotky zasahovaly u požáru bytu, 27 lidí se evakuovalo před příjezdem jednotek a na přechodnou dobu jsme je umístili do evakuačního autobusu. Během zásahu jsme nalezli jednu kočku, kterou se podařilo oživit. Následkem požáru došlo k zakouření společných prostor, které jsme následně odvětrali,“ doplnil mluvčí hasičů.

Po ukončení hasících prací v bytě v prvním patře nalezli hasiči bezvládné tělo muže. Díky velmi rozsáhlým popáleninám u muže lékařka mohla pouze konstatovat smrt. Soudní lékař, který později tělo ohledal, zjistil, že muž zemřel násilnou smrtí.

Podle informací krimi-plzen.cz by mohl být mrtvý muž manželem ženy, po které policie v souvislosti s případem intenzivně pátrala z důvodu, že by si žena mohla ublížit.

Díky prohledávání krajiny vrtulníkem bylo nalezeno jak hledané auto, tak pohřešovaná žena, která ležela jen několik metrů od auta bez známek života.

„S největší pravděpodobností se jednalo o vraždu a následnou sebevraždu. Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, na případu dále pracují. Právní kvalifikace může být doplněna i o další trestné činy,“ uvedla mluvčí policie pro krimi-plzen.cz. Dle všeho žena spáchala sebevraždu oběšením.

Požár chaty

Pár minut před vznikem požáru v bytovém domě v Klatovech došlo k požáru chaty v chatové oblasti nedaleko Hnačova, vzdáleného asi 15 km. Chata patřila stejnému majiteli, jako vyhořelý byt v Klatovech.

Při požáru chaty naštěstí nedošlo ke zranění osob. Výše škody a příčina požáru je předmětem šetření.

Zdroj: Krimi Plzeň – Požár bytového domu, Policie České republiky, Krimi Plzeň – Požár chaty