Dva nezletilí mladíci ve Francii obviněni za kuplířství. K prostituci nutili 14letou dívku. Podařilo se jí utéct díky zákazníkovi

Přidat na Seznam.cz

Francie – Dva nezletilí, oba ve věku 17 let, byli obviněni ze „závažného kuplířství“ a vzati do vazby, informoval deník Le Figaro a deník Le Point. Soudní vyšetřování bylo zahájeno 14. srpna.

Případ začal 12. srpna, kdy se na policejní stanici v Tours dostavila čtrnáctiletá Emilie. Zcela vystrašená vysvětlila policistům, že právě utekla z bytu v centru města, kde ji dvě osoby nutily k prostituci. Společně s ní byla v bytě i dvacetiletá Camilla. Emilie, které se podařilo odejít za pomoci zákazníka, vypověděla, že oba muži pochází z Afriky a měli by být stále v bytě.

Na místo byla okamžitě povolána jednotka pro boj proti zločinu (BAC) a policejní zásahová jednotka. Po vyražení vstupních dveří BAC zatkla jen jednoho muže a zároveň odvedla Camillu do bezpečí. Druhý muž utekl přes střechy a byl zadržen o pár minut později zásahovým týmem. Oba muži žili v Chartres. Narodili se v roce 2005 a policie je již měla v evidenci.

Policie v jejich věcech našla asi 300 eur v hotovosti a sedm klíčů od bytu. V bytě byly nalezeny také použité kondomy a lahve s oxidem dusným. Ten se používal „na večerní fetování s dívkami“, vysvětlil jeden z podezřelých.

Zpočátku byla prostituce dobrovolná

Čtrnáctiletá Emilie vyšetřovatelům řekla, že se zpočátku věnovala prostituci dobrovolně „unikla tak problémům a vydělala si snadné peníze“. Dívka byla zvyklá pravidelně utíkat z domova a pracovala jako prostitutka v několika podnájmech pod dohledem mnoha pasáků.

Podle Emilie se situace koncem července začala vymykat kontrole. Po úmrtí v rodině se motivace Emilie, která v té době pracovala jako prostitutka v Le Mans, výrazně zhoršila. Vysvětluje, že byla převezena zpět do Tours a odloučena od Camilly. Čtrnáctiletá dívka vypráví, jak byla nucena k sexuálním aktům bez svého souhlasu. Dodává, že po celou dobu nedostávala zaplaceno a pracovala pod výhrůžkami a urážkami ze strany obviněných. Nakonec jí bylo zakázáno vůbec vycházet ven, na rozdíl od druhé dívky, která směla chodit ven pouze nakupovat jídlo.

Podle prvních zjištění vyšetřování přijímaly Emilie a Camilla šest až deset zákazníků denně za 200 eur na hodinu, tedy v přepočtu zhruba 4 800 korun. Emilie a její matka podaly na podezřelé trestní oznámení.

Zdroj: Le Figaro, Le Point