Důchodce vešel do kadeřnictví a rozpoutal peklo. Tři lidé jsou mrtví

Přidat na Seznam.cz

Den před Štědrým dnem vstoupil 69letý důchodce do kadeřnictví v kurdském kulturním centru v Paříži a rozpoutal tam skutečný krvavý masakr. Při střelbě zabil tři lidi a další tři zranil. Nejnovější záběry z bezpečnostních kamer ukazují muže stojícího v prázdném salonu se zbraní v ruce, informuje deník LeParisien.

K hrůznému útoku v kurdském kulturním centru v Paříži došlo v pátek 23. prosince. Do jednoho z kadeřnických salónů vnikl ozbrojený starší muž a začal střílet na lidi, kteří se tam nacházeli. Než byl pachatel – 69letý důchodce – zadržen policií, stihl zabít tři lidi z kurdské menšiny a další tři zranit. Sám byl zraněn v obličeji a převezen do nemocnice.

Paříž. Krvavá střelba v kurdském kulturním centru. Nejnovější fotografie pachatele
Pachatelem krvavého útoku byl zřejmě 69letý muž, který v sobotu 24. prosince při zatýkání policistovi řekl, že je rasista. Již dříve bylo oznámeno, že motiv střelby není znám.

Podezřelý byl policii známý kvůli rasistickým útokům na tábor migrantů v roce 2016 a 2021, ale nebyl známý zpravodajským službám, neměl záznam o radikalizaci a nebyl aktivistou krajně pravicových skupin, uvádí deník France24.

Nepokoje v Paříži po útoku
Po pokojné demonstraci Kurdů, kteří uctili památku obětí střelby v 10. pařížském obvodu, vypukly 24. prosince v Paříži nepokoje. Po demonstraci následovaly nepokoje a střety s policií. Demonstranti zapálili několik aut a popelnic. V ulicích také postavili hořící barikády. Policie použila slzný plyn. Stanice metra Bastille, Chemin-Vert a Sebastien-Froissant byly z bezpečnostních důvodů uzavřeny. Turecké velvyslanectví a konzuláty nyní chrání francouzská policie.

Kurdská menšina požaduje, aby vražda tří zástupců této komunity byla uznána za teroristický čin. Francouzští politici i prokuratura však útok označují za rasistický.

Zdroj: LeParisien, France24