Dron shodil několik granátů na ruské vojáky v oblasti Bachmutu. Ti začali padat jako figurky, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská pohraniční stráž zveřejnila video, na kterém je zachyceno několik úderů na pozice ruských útočníků na Bachmutské frontě. Jak je z videa patrné, Ruská armáda neměla sebemenší ponětí o plánovaném útoku.

Státní pohraniční služba Ukrajiny uvádí, že během průzkumného letu našel tým pohraniční stráže pro letecký průzkum několik ruských pěšáků na jejich pozicích. Několik vojáků střelecké jednotky Rusů již bylo mrtvých a pozice drželo pár útočníků, píše deník Pravda.

„Operátoři útočného dronu se ujali úkolu útočníky konečně zneškodnit. Bojovníci na státní hranici hodili útočníkům na hlavy několik VOG [40mm tříštivých granátů]. Výbuchy granátů oba okupanty zlikvidovaly a konečně osvobodily oblast od ruských útočníků,“ cituje portál Pravda tento úspěch.

Video ukazuje, že stačilo pouze pár cílených ran a ruští vojáci začali padat jako domeček z karet. Takové útoky si ukrajinská armáda čím dál častěji připisuje na svůj účet a ráda se s nimi pochlubí na sociálních sítích.

,,Jednotky Státní pohraniční služby jako součást ukrajinských obranných sil pokračují v odhalování a ničení techniky a živé síly ruských okupačních sil. Tak ve směru na Bachmut během průzkumného letu zjistil letecký průzkum pohraničníků nepřátelskou pěchotu v jejich pozicích. Aby byli útočníci zcela neutralizováni, ujali se úkolu operátoři útočného dronu,“ popisuje ukrajinská armáda na sociálních sítích svůj úspěch.

Zdroje: Youtube, ukrajinská pravda