Dříve nádherný „les zázraků“, teď spálené stromy a krátery po bombách. Záběry ze zničeného ukrajinského lesa po urputných bojích

Přidat na Seznam.cz

Zničené stromy, velké díry po ostřelování a rozbité vybavení – tak nyní vypadá Serebrjanský les v Luhanské oblasti. Intenzivní boje, zde probíhají od roku 2022. Lesu se také říká Kreminský les nebo také „les zázraků“. Dříve byl nádherným lesem.

Následky tuhých bojů zaznamenal na video voják pěchoty z brigády Národní gardy. Můžete si prohlédnout popadané a ohořelé stromy, krátery po zásahu a zničené vybavení, uvádí portál Uazmi.

Serebrjanská rezervace je jedním z objektů přírodního rezervního fondu Luhanské oblasti. Jedná se o ukrajinskou botanickou rezervaci místního významu. Nachází se 8 km jihozápadně od města Kreminna v Luhanské oblasti. Rezervace je vlastně centrem boreální flóry, včetně druhů rostlin vzácných v Luhanské oblasti a zapsaných v Červené knize Ukrajiny. Rezervace je také domovem velkého množství různých druhů živočichů, píše deník Fokus.

Během ruské invaze procházela zdejšími lesy po dlouhou dobu frontová linie. Od podzimu 2022 zde probíhají intenzivní boje. V červenci 2023 ukrajinští obránci na svých pozicích v lese Serebrianka u řeky Siverskij Doněc hlásili, že jsou neustále napadáni a ostřelováni, ale drží potřebné linie. Ruské pěší skupiny se neustále pokoušely postupovat přes oblast, která je z větší části tvořena bažinami a lesy, protože těžká obrněná vozidla nemohou projíždět oblastí u řeky Siverskij Doněc.

Zdroj: Uazmi, Fokus