Dramatické video ukazuje, jak v Černém moři Ukrajinci útočí na ruskou válečnou loď drony kamikadze

Přidat na Seznam.cz

Rusko tvrdí, že se válečná loď Priazovye, dostala pod palbu šesti bezpilotních letadel. Video, které bylo následně zveřejněno na internetu ukázalo, jak na ruské plavidlo útočí ukrajinské kamikadze drony.

Dramatické video zveřejněné na sociálních sítích ukázalo, jak Ukrajina zintenzivňuje používání těchto kamikadze dronů k útokům na válečné lodě Vladimira Putina v Černém moři. Rusko tvrdí, že válečná loď Priazovye se dostala pod palbu šesti bezpilotních plavidel a neměla sebemenší šanci na obranu, jak uvádí deník NyBreaking.

Záběry zveřejněné na internetu ukazují zničení jednoho z člunů kamikadze, ale také jasnou porážku ruského námořního plavidla. Rusko dále tvrdí, že stejně jako při dřívějších útocích prováděl průzkum v Černém moři americký bezpilotní letoun RQ-4B Global Hawk.

Podle ruského ministerstva obrany se uvádí, že lodě Priazovye i Ivan Khurs monitorovaly bezpečnost podmořských plynovodů – a spekulovalo, že Ukrajina může chtít na tyto zásobovací trasy zaútočit. Útoky dronů přišly ve dvou vlnách. Pokus o sabotáž průzkumné lodi Priazovye byl podle ruských zpráv odražen palubními kulomety, jak píše deník Daily Mail.

Zdroje: DailyMail, NyBreaking