Donald Trump očekává, že bude v úterý zatčen

Přidat na Seznam.cz

USA – Bývalý prezident Donald Trump prohlásil, že očekává, že bude zatčen v souvislosti s roky trvajícím vyšetřováním podvodu s penězi a vyzval své příznivce, aby proti takovému kroku protestovali.

V příspěvku na sociální síti Trump uvedl, že hlavní republikánský kandidát a bývalý prezident Spojených států bude zatčen v úterý příštího týdne – myslel tím sebe. Jak uvádí CNN, jeho tým k příspěvku uvedl, že zatím žádné oznámení od státních zastupitelů neobdržel.

V New Yorku po celý týden probíhala jednání mezi městskými, státními a federálními orgány činnými v trestním řízení o bezpečnostních přípravách na případné obvinění Trumpa. Jakékoli obvinění bývalého prezidenta, který se uchází o znovuzvolení v roce 2024, by bylo historicky první a rychle by změnilo politickou diskuzi. Trestní obvinění by představovalo dramatickou eskalaci jeho potíží v době, kdy se snaží znovu získat Bílý dům.

Trumpův právní tým očekává, že k obvinění dojde brzy, a v zákulisí se připravují další kroky. „Nikdo nám nic neříká, což je velmi frustrující. Prezident Trump vychází ze zpráv tisku,“ uvedl Trumpův advokát Tacopina v prohlášení pro CNN.

Do celé události měla být zapletena pornoherečka Stormy Daniels, která měla obdržet 130 000 dolarů (zhruba 3 mil. korun) za mlčení, informuje BBC.

Začínají tak vznikat obavy z bezpečnosti soudní budovy v New Yorku, kdy se očekává velká účast jak demonstrantů, tak anti-demonstrantů.

Zdroj: CNN, BBC