Donald Trump byl obžalován. Část veřejnosti i jeho rival zastávají názor, že je celá akce politicky motivovaná

Přidat na Seznam.cz

USA – Právní zástupkyně Donalda Trumpa potvrdila obžalování bývalého prezidenta. Susan Necheles uvedla, že se musí dostavit k soudu 4. dubna 2023. Obžalován byl manhattanskou porotou.

Donald Trump má být obžalován v několika případech. Veřejné informace zatím nejsou dostupné. Trump se údajně snažil zvrátit výsledky voleb a měl držet tajné dokumenty po odchodu z vlády, píše deník Yahoo. Obviněn má být také ve spojitosti s pornoherečkou Stormy Daniels, které měl zaplatit prostřednictvím svého právního zástupce za mlčení ohledně jejich styku.

Žaloba má prokázat, že si byl Donald Trump moc dobře vědom všech svých činů a toho, že jednal nelegálně. Právní experti se ale shodují, že toto nebude lehký úkol. Prokázat porušení zákona je obtížné pro málo důkazů.

Část veřejnosti i rival Donalda Trumpa, guvernér Ron DeSantis, zastávají názor, že je celá akce politicky motivovaná. „Zneužití právního systému pro účely prosazení politické agendy obrací právní stát naruby. Je to neamerické.“ uvedl guvernér na svém Twitteru.

Podle průzkumu stanice Fox News je Donald Trump i přes všechny skandály nejoblíbenější politik mezi republikánskými voliči.

Zdroj: Yahoo, Fox News, Twitter