Doktor léčil neplodnost vlastním spermatem. Gynekologické prohlídky dělal vlastní dceři

Přidat na Seznam.cz

Významný newyorský specialista na léčbu neplodnosti měl nejméně deset dětí s různými ženami. Místo spermatu od anonymních dárců použil k oplodnění in vitro své vlastní, píše deník Washington Post.

„Sériový dárce spermatu“ se jmenuje Morris Wortman (70 let), lékař z Rochesteru ve státě New York, který se specializuje na léčbu neplodnosti. Svou přezdívku získal poté, co ho obvinila jedna z jeho dcer.

Morgan Hellquistová (35 let) v žalobě podané u soudu v Morgan County tvrdí, že je jeho dcerou. To měla zjistit díky testům DNA.

Její matka byla v letech 1983-85 pacientkou Wortmanovy nemocnice a její otec nemohl mít děti po nehodě na motorce, kterou utrpěl ve 20 letech. Na Wortmanově klinice dostávala Hellquistové matka 2-3krát měsíčně dávky spermatu za 50 dolarů. Nikoho by nenapadlo, že lékař k tomu použil vlastní sperma.

„Matku ujistil, že sperma pochází od studenta medicíny z lékařského centra Rochesterské univerzity, který je ochoten darovat své sperma, aby jí a jejímu manželovi pomohl počít dítě,“ napsala žena v žalobě.

Díky testům DNA v následujících letech žena zjistila, že má devět nevlastních sourozenců. Mezitím se sama stala pacientkou Wortmana, který jí prováděl gynekologické prohlídky, přičemž věděl, jak tvrdí žalobkyně, že je jejím otcem.

„Wortman se dopustil hrubého, bezohledného a úmyslného podvodu tak pobuřující povahy, že porušuje všechny meze slušnosti,“ napsala Hellquistová v žalobě.

Zdroj: The Washington Post