Dodavatelé ketaminu Matthewa Perryho by mohli čelit obvinění v souvislosti s jeho smrtí

Přidat na Seznam.cz

Losangeleská policie uvedla, že spolupracuje s protidrogovou agenturou DEA a vede „otevřené vyšetřování“ ke zdrojům drogy.

Vyšetřování ketaminu, který byl herci Matthew Perrymu dodán před jeho předčasnou říjnovou smrtí, se blíží ke konci. Brzy bude na americkém státním zastupitelství, zda by v důsledku toho mohlo být obviněno více lidí, uvedly zdroje z orgánů činných v trestním řízení pro deník ABC News.

V květnu losangeleská policie uvedla, že spolupracuje s protidrogovým úřadem a že po Perryho smrti 28. října v jeho domě vede „otevřené vyšetřování“ ohledně zdroje ketaminu. Zdroj z orgánů činných v trestním řízení uvedl, že federální vyšetřování pokračuje a že nebudou přijata žádná okamžitá opatření.

Matthew Perry, nejznámější pro jeho roli Chandler Bing ze seriálu Přátelé, byl nalezen v bezvědomí v jeho bazénu. Zemřel na akutní účinky ketaminu, k čemuž přispělo utonutí, ischemická choroba srdeční a účinky buprenorfinu, syntetického opioidu používaného k léčbě poruch způsobených užíváním opioidů, uvedl úřad soudního lékaře.

Perry se otevřeně hlásil k užívání drog v minulosti, ale údajně byl čistý 19 měsíců, uvádí se v lékařské zprávě. Údajně podstupoval infuzní terapii ketaminem k léčbě deprese a úzkosti, přičemž poslední léčbu podstoupil 1,5 týdne před smrtí.

Soudní lékař však uvedl, že hladina ketaminu v Perryho těle byla stále vysoká, přibližně taková, jaká se používá při celkové anestezii během operace. Soudní lékař uvedl, že není jasné, proč by se droga stále nacházela v jeho těle, protože se během několika hodin metabolizuje, píše deník NBC News.

Zdroje: ABC News, NBC News