Do vysílání ruského rozhlasu a televize se podařilo proniknout hackerům, kteří vyhlásili letecký poplach

Přidat na Seznam.cz

V rozhlase a televizi v Moskvě a Jekatěrinburgu dnes zazněla falešná varování před leteckým útokem, uvedlo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Interfax uvedla, že jde o dílo hackerů, kterým se podařilo proniknout na servery řady rozhlasových a televizních stanic.

,,Okamžitě do krytů!“ vyzýval transparent na televizních obrazovkách. Podle serveru NY Breaking mohli televizní diváci v hlavním městě vidět, že běžné vysílání bylo přerušeno reportáží o náletu, která vyzývala k úkrytu v krytech a použití plynových masek.

,,Tato informace je nepravdivá a neodpovídá skutečnosti,“ uvedlo ministerstvo. O několik hodin dříve došlo k podobnému incidentu také v Jekatěrinburgu na Urale, uvedl místní deník E1. K podobným incidentům došlo v ruských regionech již dříve, připomněl deník Daily Mail.

Například 22. a 28. února regionální rozhlasové a televizní stanice hlásily letecký poplach a varovaly před raketovým ostřelováním. Na pozadí zvuku sirén vyzývaly obyvatele, aby se okamžitě utíkali schovat. Úřady tehdy uvedly, že se tak stalo v důsledku toho, že se hackerům podařilo proniknout do systému vydávajícího varování.

Zdroje: Daily Mail, NY Breaking