Děti doprovází svého otce do války. Dojemné video trhá rekordy sledovanosti

Přidat na Seznam.cz

Válka nabízí mnoho emotivních situací a dotýká se velké skupiny lidí přímo i nepřímo. Dopadá hlavně na děti, kde ty nejmenší nemají tušení, co se vlastně děje. Díky moderním technologiím je možné dnes nahlédnout pod pokličku války defacto v přímém přenosu.

Jedno takové video sdílel na svém Twitteru bývalý ukrajinský náměstek ministra vnitra. Na něm je zachycen moment, kde dvě malé děti doprovází svého otce do války a nedokáží se s ním rozloučit. Tlak na psychiku je u všech zúčastněných enormní. Video zaznamenalo za svou krátkou existenci již přes sto tisíc zhlédnutí a další rychle přibývají.

Zveřejněné video pochází z charkovské oblasti, kde se aktuálně zastavila ofenzíva ukrajinských sil. Podle posledních aktualizací se na druhé straně Dněpru formuje obrana ruské armády, která má za úkol bránit obsazení poloostrova Krym.

Anton Heraščenko je na svém twitterovém účtu velmi aktivní, když se snaží nestranně informovat o situaci na Ukrajině, z níž přináší mnohé zajímavé poznatky a sdílí nespočet videí, které prezentují syrovost války. V době, kdy zastával funkci na Ministerstvu vnitra, na něj byl spáchán pokus o atentát, který dokázala SBU včas odhalit a pachatele zadržet i s připravenými výbušninami, informoval server Metropolitan.

Od září 2021 vykonává funkci koordinátora na Ministerstvu vnitra v Úřadu pro ochranu podniků.

Zdroj: Twitter, Metropolitan, redakce