Desítky Romů před policejní stanicí v Přerově. Mohla za to potyčka mezi dětmi

Přidat na Seznam.cz

Shromáždění Romů před policejní stanicí v Přerově bylo reakcí na rvačku mezi dětmi. Incident podle zpravodajských zdrojů proběhl pokojně. Romská komunita se sešla, aby zajistila řešení trestního oznámení, které podala matka dívky kvůli údajnému vyhrožování nožem ze strany dalších dvou dětí. Případ v současné době vyšetřuje místní policie, uvedl deník iDnes.cz.

Primátor Přerova Petr Vrána uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by se napětí stupňovalo. Do potyčky se zapojilo deset dětí z místní romské komunity a dvě ukrajinské děti, přičemž Romové tvrdí, že útok na dívku iniciovaly ukrajinské děti, uvádí deník Romea.cz. Bližší podrobnosti k incidentu však policie nezveřejnila.

Policie obdržela hlášení o možném konfliktu mezi oběma skupinami dětí v pondělí odpoledne. V důsledku toho se večer před policejní stanicí konalo spontánní shromáždění asi 50 lidí z romské komunity. Skupina se po přibližně 30 minutách pokojně rozešla po projednání případu na obvodním oddělení policie. Mluvčí zdůraznil, že shromáždění nenarušilo veřejný pořádek.

Situací se zabývá policie i vedení radnice. Starosta uvedl, že byl v kontaktu s policejním ředitelem a městskou policií, a bylo potvrzeno, že se jednalo o drobnou potyčku mezi dětmi bez zranění. Policie celou záležitost aktivně vyšetřuje. K předchozímu napětí v rámci romské menšiny v Přerově došlo v červenci 2020, kdy se jednalo o konflikty mezi znepřátelenými rodinami, které byly nakonec vyřešeny jednáním a zásahem policie.

Zdroj: Romea.cz, iDnes.cz