Debakl ruských vojáků: Záběry ukazují, jak Rusové střílí po vlastních při ústupu z Chersonu

Přidat na Seznam.cz

Dramatické záběry ukazují chaotický ústup Rusů přes Dněpr. Ruská posádka na ústupu za sebou ničila čluny na břehu a poté se dostala pod palbu, uvedl server Express.

Jedná se o klasickou taktiku – vojáci na ústupu za sebou ničí nebo jinak znehodnocují všechno možné. Členové skupiny se mezi sebou dohadovali o zničení zakotvených člunů. Jeden z nich se k tomu odhodlal a do opuštěné loďky hodil granát.

„Zničíme i ten malý?“ zeptal se jeden z vojáků. „Jo, střel do něj. Střel do motoru, odvětil druhý voják. Na to se jeden z nich zvednul a spustil palbu. Na takovou dálku je však těžké odhadnout, kdo střílí a z jakého směru. Střelba sabotérů tak přilákala pozornost své vlastní jednotky, která zahájila útok proti vlastním vojákům. Video nahrál válečný zpravodaj Dmitri, který provozuje web WarTranslated.

„Nestřílejte, jsme s vámi!“ řvali ruští vojáci a zvedali ruce, zatímco jejich postřelený spolubojovník sténal bolestí. „Zasáhli mě! Kulka! Zasraná kulka!“ řval raněný, ale jeho křik přehlušily výstřely, které pršely na člun a do vody. „Jsme vaši, jsme vaši, jsme s vámi, sakra!“ kleli a nadávali vojáci pod palbou.

Posádka propadla panice. Kolem hvízdaly kulky a oni nevěděli, kam jet. Jeden z vojáků se snažil navigovat: „Napravo, jeď doprava!“ „Řekni mi kam! Kam!“ dožadoval se ten další a v hlase měl zoufalství. „Řekni mi kde!“ „Tam!“ obul se do něj novopečený navigátor.

Pořád byli pod palbou, dostávali se ale z dostřelu. Mysleli si, že jsou v bezpečí. „Ke břehu!“ zařval jeden z nich. „Ty idiote, to je Cherson!“ rozzlobil se další voják. V tom momentu video skončilo. Neví se, co se s vojáky stalo, pouze to, že jeden z nich byl okamžitě raněn vojáky své vlastní země.

Zdroje: Express, WarTranslated, Dmitri