Další útok nožem v Německu. Devatenáctiletý Afghánec ve Frankfurtu napadl Ukrajinku

Přidat na Seznam.cz

Další útok nožem v Německu. Devatenáctiletý muž z Afghánistánu napadl na nábřeží v německém Frankfurtu nad Mohanem 41letou Ukrajinku nožem. Pokus o vraždu vyšetřuje tamní státní zastupitelství, píše server Ukrainska Pravda.

Žena, která přišla do Německa, aby unikla válce na Ukrajině, seděla kolem 13:55 na lavičce v parku na břehu Mohanu. Náhle k ní zezadu přistoupil útočník, chytil ji za rameno a několikrát ji bodl do hlavy a krku zavíracím nožem.

Ukrajince se podařilo vymanit se ze sevření útočníka a pokusila se utéct, ale po ujití pouhých několika metrů zakopla a upadla. Útočník se za ní vrhl a znovu ji bodl, když ležela na zemi.

Kolemjdoucí zaslechli její křik a přispěchali jí na pomoc. Teprve tehdy mladík ženu pustil a utekl. Svědci poskytli Ukrajince první pomoc a zavolali záchrannou službu.

Podezřelý, který se ukryl v křoví na Oskar-von-Miller Straße, byl zadržen. Podle novin měl u sebe ještě zavírací nůž, píše server UNN.

Útočník se jmenuje Mohammad Zaman A. Soudce nařídil, aby byl po dobu vyšetřování vzat do vazby. Orgánům činným v trestním řízení údajně nebyl dříve znám.

„Občanská odvaha náhodných svědků si zaslouží zvláštní pochvalu. Ta spolu s vynikající prací policie vedla k rychlému zadržení podezřelého, což možná zabránilo horším událostem,“ komentoval situaci státní zástupce Dominique Mies.

Zdroj: Ukrainska Pravda a UNN