Další útok medvěda na Slovensku. Šelma zranila muže

Přidat na Seznam.cz

V neděli kolem 17. hodiny napadl medvěd nad obcí Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš pár středního věku, informuje Denník N nebo TA3.

K útoku došlo na turistické stezce v lokalitě Suchý Hrádok, asi sedm kilometrů od obce. Muž utrpěl lehká zranění dolní končetiny. Po ambulantním ošetření byl propuštěn z nemocnice. Informovala o tom Státní ochrana přírody (SOP).

Na místo byl přivolán zásahový tým Slovenské národní ochranné služby, který ve spolupráci s Policií Slovenské republiky provedl ohledání místa. Do jejich příjezdu manželé vyčkávali v nedaleké chatě, kde se před útočící šelmou ukryli.

„Manželský pár byl na túře se svým psem. Zastavili se na odpočívadle u pramene pod Suchým Hrádkem a muže náhle překvapil blížící se dospělý medvěd hnědý, který ho při útěku přes dřevěný plot zranil na dolní končetině. Dvojice se následně uchýlila do nedaleké chaty,“ uvedla SOP. Dodala, že zásahová jednotka kontaktovala vedení obce Pribylina, které vyzvalo obyvatele a návštěvníky obce ke zvýšené opatrnosti.

V této souvislosti SOP konstatovala, že četná hlášení o škodách nebo setkáních s medvědy jsou důsledkem dlouhodobého problému, který se nedaří řešit. Z tohoto důvodu v současné době intenzivně jedná s uživateli honiteb ve vybraných oblastech Slovenska o společném postupu, který spolehlivě identifikuje problémové medvědy a ve spolupráci s myslivci zajistí jejich případnou eliminaci.

Zdroj: Denník N, TA3