Czexit? Tomio Okamura chce, aby Česká republika vystoupila z Evropské unie. Hnutí SPD podniká kroky k zahájení referenda

Přidat na Seznam.cz

Tomio Okamura a jeho hnutí SPD se rozhodně netají svou nechutí vůči Bruselu a Evropské unii. Zašli dokonce tak daleko, že chtějí, aby Česká republika z tohoto mezinárodního společenství vystoupila.

K czexit je však dlouhá a nepravděpodobná cesta. Nejdřív se musí schválit referendum, a i to je nejisté. „Vážené dámy a pánové, dovolte mi, abych vás pozval do Poslanecké sněmovny na veřejné slyšení k petici SPD za referendum o vystoupení z Evropské unie,“ prohlásil šéf SPD Tomio Okamura ve videu, které sdílel na svém Twitteru.

Souboj politických titánů

Veřejné slyšení se bude konat v Poslanecké sněmovně 25. dubna od 16:15 na adrese Sněmovní 1 a bude to v hlavním velkém sále. Podle Okamury on a jeho hnutí dlouho pracovali na sestavení petice, sesbírali mnoho podpisů a vstup na toto slyšení je volný. „Přijďte podpořit referendum na vystoupení z Evropské unie, abyste vy sami občané mohli rozhodnout o své budoucnosti ve své zemi.“

Pro vstup na tuto akci je nutné, aby zájemci přicházeli přes recepci a s sebou měli občanský průkaz. Počet míst je omezen a je nutné se registrovat dopředu, a to přes e-mail stankovai@psp.cz. Vystoupí opoziční politici včetně Okamury, ale také ministři současné koaliční vlády Petra Fialy a budou diskutovat o referendu o vystoupení z Evropské unie.

Univerzální viník: Evropská unie

„Jsme jedinou euroskeptickou stranou v České republice, která prosazuje konzervativní hodnoty a jsme zároveň v parlamentu. Pojďte vyjádřit podporu k této myšlence, svobodě a demokracii,“ pokračoval šéf SPD ve svém videu.

Svého stranického šéfa podpořil i další poslanec za SPD, Radek Rozvoral. Podle něj Fialova vláda podpořila opatření EU, která výrazně poškodí Českou republiku.

Zdroje: Tomio Okamura, Radek Rozvoral, redakce