Čtyři raketové systémy S-400 byly zasaženy při útoku na letiště Džankoj, hlasí ukrajinská rozvědka

Přidat na Seznam.cz

Čtyři raketové systémy země-vzduch S-400 a řada dalších cílů byly zasaženy v důsledku úderu ukrajinských obranných sil na vojenské letiště v Džankoji, dočasně okupovaném Krymu.

Dne 17. dubna 2024 byly v důsledku úspěšné operace Ozbrojených sil Ukrajiny na vojenském letišti ve městě Džankoj na dočasně okupovaném Krymu zničeny nebo kriticky poškozeny: Čtyři raketové systémy země-vzduch S-400, tři radarové stanice, velitelské stanoviště prostředků protivzdušné obrany, systém velení a řízení protivzdušné obrany Fundament-M, informuje Ukrainska Pravda.

Počet zasažených nebo zničených ruských leteckých zařízení a počet obětí mezi personálem ruské okupační armády se stále zjišťují, píše deník RBC-Ukraine.

„Byla zde zpráva hlavního komisaře Syrského o aktuální situaci na bojišti a výsledcích útoku na ruská zařízení na Krymu. Stále čekáme na konečná data, ale už teď je jasné, že okupanti utrpěli bolestné ztráty,“ uvedl prezident Zelenskyj.

V noci na 17. dubna se v Džankoji na severu Krymu ozvaly výbuchy. Poblíž vojenského letiště vypukl silný požár. Později byly zveřejněny satelitní snímky, na kterých bylo vidět šest ohnisek požáru.

Zdroj: Ukrainska Pravda, RBC-Ukraine